Az Iraki Kurdisztánban található Pánkán falu közelében fekvő régészeti lelőhelyek feltárásában évek óta elkötelezett partner a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Régészettudományi Intézete.

A 2014. óta tartó munkák számos új eredményt hoztak a régió történeti és kulturális hagyományait illetően.

A legnagyobb áttörést a 2020-as évben folyt feldolgozási munkák hozták, melyek tárgyát, a korábban említett, 2014. óta folyó, a PPKE kutatási koncesszióját képző Dwín vára és közvetlen környezetének régészeti kutatása keretein belül a 2 km-re elterülő pánkáni épületkomplexum rendkívüli tudományos jelentőséggel bíró 5–6. századi régészeti lelőhely ásatási eredményeinek feldolgozása képezte. A leletfeldolgozás mellett kiemelt szerepet kapott a feltárt épületmaradványok háromdimenziós, fotogrammetria-alapú rekonstruálása, valamint az ásatási szelvényekben előkerülő régészeti objektumok digitalizálása CAD-környezetben.

A 2019-es feltárás eredményei szerint a telepen feltárt régészeti jelenségek és leletanyag alapján az 5–11. század közé keltezhető.

A feldolgozás során törekedtünk a hagyományos régészeti technikák mellett a modern technológiai vívmányok adta lehetőségek alkalmazására is, amelyhez az informatikai és technológiai hátteret a PPKE Régészeti Térinformatikai Laboratóriumának és a Régészettudományi Intézetének eszközparkja biztosította.